Možná před tímto dilematem také stojíte. Anebo jste jej už několikrát dokonce řešili. S nevalným úspěchem. Chcete se stravovat zdravě, ale nejde vám to. Vaření, které je základem úspěchu, vás nebaví a nenaplňuje. Také v případě návštěv restaurace většinou neodoláte a znovu si dáte kaloricky vydatné jídlo, které má k označení zdravé skutečně daleko? A to i tehdy, když jste se už poněkolikáté zařekli, že ne. Co to zkusit jinak? Krabičková dieta nemusí být jen salát úhledně zabalený v krabičce. Uspokojí dámy i pány s vyššími nároky.

Krabičková dieta nebo chutné jídlo v krabičce?

Jste sportovec či sportovkyně, který nerad vaří a hledá možnosti zdravého stravování, jenž by zároveň pokrylo i zvýšené energetické výdaje? Popřípadě chcete jen změnit styl vašeho jídelníčku na nutričně vyváženější a pořád se vám to na domácí půdě nedaří? Zní vám pojem krabičková dieta moc radikálně? Nebojte se.

 

Je to jen souhrnný název pro pokrm balený v krabičce. Nabídka se může pohybovat od opravdu velmi dietních menu až po obstarávání kompletního a velmi náročného jídelníčku pro sportovce.

To už zní trochu jinak, že ano?

Jídla v krabičce vám ušetří mnoho času.

Existuje množství firem zabývajících se tímto byznysem. A co je spojuje? Hlavně to, že dostanete připravené jídlo ve speciálním boxu připravované profesionály v oboru. Velmi často až do domu. Proto vlastně krabičková dieta. A výhody?

 • Už nebudete muset vařit. Většinou jsou v nabídce nejen obědy, ale i snídaně, večeře a někde dokonce i svačiny.
 • V případě kompletní nabídky nebudete muset trávit čas ani otravným nakupováním a čekáním ve frontách. O vše bude postaráno.
 • Také se vyhnete nebezpečí výběru nevhodného, ale tak dobrého jídla v restauracích. Nebo návštěvám různých prodejen s rychlým občerstvením. Proti hamburgeru s hranolkami je totiž hodně těžké bojovat. Víte proč?
 • Začnete se bezbolestně stravovat zdravěji.

 

Hlavní bod. Už nebudete muset o tom, co si dáte, pořád přemýšlet. Vše už bude připraveno a vy se budete moci věnovat myšlenkám na zajímavější věci.

Pravidelnost je základem zdravého stravování.

Pokud chcete změnit svůj životní styl a začít se stravovat zdravě, jsou právě připravená jídla do krabičky ideální volbou ještě z dalšího důvodu, než je odborné složení jídelníčku. A tím je jimi vnucená pravidelnost.

 • Během dne by měla být zkonzumována minimálně tři plnohodnotná jídla.
 • Rozestupy mezi jednotlivými jídly by neměly být větší než 4 hodiny. V opačném případě pak dostanete pořádný hlad. A jakmile budete hladoví, vaše touha po jídle a jeho spotřeba se neúměrně zvětší. A to neprospěje ani vám, ani vaší postavě.
 • Na snídani se často zapomíná. Přitom je velmi důležitou součástí dne.

Kompletní menu se snídaněmi, večeřemi a svačinami vás totiž donutí pravidelně jíst. Nic nebudete vynechávat, protože už budete mít v ledničce vše pořebné. Je to jen otázka několika kroků a minut jídlo sníst. Žádné dlouhé vymýšlení, žádné přejídání se rychle dostupnými sladkostmi kvůli hladu. A věřte, že jakmile do těchto potravin zakousnete, nezůstanete jen u jednoho kousku. Je to už totiž programově dáno naším mozkem.

Důvody, proč si zvolit tento styl.

 • Připravená jídla vám pomohou k tomu, že se budete stravovat zdravěji.
 • Nemusíte pracně vymýšlet, co budete dneska celý den jíst.
 • O jídle už vlastně vůbec nebudete muset přemýšlet vůbec. Tedy pokud nebudete chtít. Cítíte tu úlevu?
 • Máte jistotu různorodého jídelníčku, který bude sedět vašim potřebám.
 • Zajistí vám pravidelné stravování.
 • Skvělé varianta pro věčné začátečníky zdravého stravování. Jídlo už budete mít jednou v ledničce, a přece jej nenecháte zkazit, když už jste jej zaplatili? Nebo ano?
 • Na vytváření menu se podílejí profesionálové. Budete mít tedy jistotu toho, že vám nutričně nic chybět nebude.

A co vy? Také vás nebaví nebo nemáte čas vařit? Jak to řešíte?

Martin Lorenc