Masáže jsou obecně jednou z nejoblíbenějších tělesných procedur a profesionální maséři či masérky si nemohou stěžovat na nedostatek zájemců. Masáže se objevily již v dávné historii a měly hlavně léčebný nebo relaxační efekt. Tyto primární důvody mají ostatně i dnes. Masáží existuje opravdu široká škála a možná jste o některých zatím ani neslyšeli, natož je vyzkoušeli. Pokud vás zajímají, rádi vám je představíme! 

Sportovní masáž

Sportovní masáž je specializovaný výběr určitých hmatů maséra, které mají za úkol buď uvolnit namožené a unavené svaly po náročném sportovním výkonu. Jsou také používány před důležitým sportovním výkonem či utkáním. V profesionálním sportu je masér samozřejmě k dispozici pro svého sportovce během celého zápasu a snaží se mu ulevit od jakéhokoliv nepohodlí vyvolaného zvýšenou fyzickou aktivitou. 

Thajská masáž

Tato masáž je chybně opředena mnoha mýty, které kolují mezi lidmi převážně u starší generace. Činnost profesionálních thajských masérek bývá často synonymem pro erotiku nebo prostituci. Thajská masáž však nic takového neobsahuje. Klasická thajská masáž především plní funkci rehabilitační a léčebnou. Masérky tlačí klientovi na vybraná místa, protahují šlachy a uvolňují namáhané klouby nebo obratle. Tím napravují například zablokovaná záda, špatné držení těla, namožené svaly nebo oslabené šlachy. Thajská masáž velmi dobře pomáhá od bolesti zad a kloubů a provádí se v oblečení bez použití masážních krémů nebo olejů. Upřímně řečeno, thajská masáž nám dala vždy trochu zabrat, mnohdy zabíhala až do bolesti. Musíme ovšem konstatovat, že její výsledek je opravdu překvapivě pozitivní a uvolňující. 

Lymfatická masáž

Masáž s tímto trochu zvláštním názvem má za úkol léčit. Buď otoky nohou, potíže s dýchacími cestami, žilní nedostatečnost, nebo třeba chronické migrény. Naše tělo obsahuje lymfatický systém, který funguje díky pohybu našich svalů. Pokud se dostatečně hýbeme, funguje i tento systém. Díky jeho funkci se tělo čistí od patogenů a nežádoucích látek v těle. Základem tohoto druhu masáže je uvolnění lymfatických uzlin.Zprůchodní  cestu pro správný chod lymfy a  a ta se rozproudí s následnými očistnými účinky. 

Tantrická masáž

Tantrická masáž je velmi intimním druhem masáže, který je vhodný jak pro muže, tak i pro ženy. Pomáhá se sebepřijetím, relaxací, hlubokým uvolněním a také se sexuálními bloky. Tato žhavá masáž se skládá z jemných doteků, hlazení, až po vyloženě erotické a stimulační doteky na těch nejintimnějších místech. Vyvrcholením tantrické masáže je nejen orgasmus, ale také hluboká psychická harmonie a uklidnění. Tantrická masáž se soustřeďuje na lidskou energii a dokáže ji najít a rozdmýchat její sílu. Jednou ze speciálních tantrických masáží je i masáž pohlaví. U mužů je to masáž lingamu a u žen masáž joni. Masér nebo masérka se zde věnuje intimní masáži pohlavního orgánu dle předchozí dohody, kam až má dotyčná masáž zajít daleko. 

Pokud vás právě tantrická masáž zaujala, můžete ji zažít z rukou expertů na slovo vzatých z pleasure-world.com

Ajurvédská masáž

Je specializovanou masáží, která má za cíl maximální relaxaci a hluboké uvolnění pomocí opravdu příjemných dotyků. Promasíruje namáhané svaly i klouby a společně s uvolněním těla dokáže navodit i lepší psychickou pohodu. 

Vyzkoušejte i další masáže

  • relaxační masáž pro hluboký odpočinek těla i duše za zvuku relaxační hudby
  • masáž lávovými kameny s efektem přikládání horkých kamenů
  • breussova masáž pro uvolnění páteře a pohybového aparátu v její blízkosti
  • aromaterapeutická masáž pro maximální psychickou pohodu
  • dornova metoda pro napravení zablokovaných zad a bolavých kloubů 

Jaké masáže jste si oblíbili vy? Chodíte pravidelně a nebo patříte naopak mezi stydlivou část populace, která na sebe nenechá ani sáhnout? Dejte nám vědět, jestli vás náš článek nepřesvědčil o tom některou z masáží konečně vyzkoušet! 

Martin Lorenc