Zajímáte se o to, jaká je aktuální cena kamagry? Chcete vědět, na kolik vás populární „modrá pilulka“ vyjde? Jedno je jisté. Zaplatíte mnohem méně než v minulých dvou dekádách, kdy si její výrobce díky patentové ochraně mohl cenu více méně diktovat. Pokud vás sužují potíže s erekcí, máte dnes navíc to štěstí, že si mezi přípravky, které váš intimní problém dovedou uspokojivě řešit, můžete vybírat. Kamagra totiž vyrostla velice zdatná konkurence v podobě tzv. generických preparátů (náhrad), které jsou vyráběny za využití totožné účinné látky jako originální produkt. Jejich kvalita je bezpochyby milým překvapením a podobné je to rovněž s jejich cenou, která je stále o poznání příznivější než u klasické Kamagry. Rádi byste se o generických přípravcích dozvěděli víc? Tak se na toto téma, které snad může někomu připadat poněkud choulostivé, společně podíváme.

Vysokou cenu Kamagra zapříčinil monopol

Výhradní práva, monopol, patentová ochrana. To jsou pojmy, s nimiž se už nepochybně setkal každý. Jedná se o výrazy, které úzce souvisejí s byznysem. A farmaceutický průmysl, to je velmi lukrativní byznys. Kromě toho, že díky svým vynálezům v podobě rozmanitých léků přináší úlevu mnoha lidem, což je jistě záslužná a bohulibá věc, je také zdrojem ohromných zisků. Tím větších, čím účinnější a žádanější lék dovede strádajícím pacientům nabídnout. Faktem je, že vývoj většiny léčivých přípravků něco stojí. A zpravidla nejde o zanedbatelné sumy. Patentová ochrana, jíž farmaceutické firmy pro svoje nové produkty využívají, je tedy s ohledem na to logickým krokem. Umožňuje jim po předem stanovené období zcela eliminovat konkurenci a určovat tím cenu svého produktu. Právě tak si počínala společnost Pfizer, která před více než dvaceti lety vyvinula Viagru a uvedla ji na trh. Že šlo o lék velice žádaný, za který i díky absenci konkurence mohl Pfizer požadovat téměř cokoliv, to zřejmě nikoho moc nepřekvapí. Žádný monopol však netrvá věčně.

Rok 2019 a konec patentu

Snad každý muž, kterého kdy trápila některá z forem erektilní dysfunkce, byl pro řešení svého intimního problému ochoten udělat leccos. To je pochopitelné. Zdaleka ne každý si však mohl dovolit platit za Viagru částky, které se svého času pohybovaly skutečně extrémně vysoko. Jediná tabletka tohoto přípravku stála až 2 000 korun! Situace občas využili „obchodníci s nadějí“ a začali vyrábět produkty pochybné kvality, jako třeba energetické nápoje a další náhražky. Skutečnou úlevu v podobě nových a o poznání levnějších léků přinesl až rok 2019. kdy skončila patentová ochrana originální Viagry. Na trhu s léčivy se objevila celá řada kvalitních generik, které svou účinností za původním výrobkem nijak nezaostávají. Jejich užívání má na zkvalitnění erekce zcela srovnatelný vliv a co je neméně důležité, z hlediska zdravotní nezávadnosti jim nelze nic vytknout. Přípravky jako Kamagra, Sildalist, Cobra nebo třeba Tadaforce mají navíc ještě dvě následující výhody:

  • Lze je získat bez lékařského předpisu a běžně je zakoupíte i na internetu. To bude jistě zajímat především muže trpící až přehnaným ostychem, které do ordinace jen tak něco nedostane. A že jich je!
  • Jsou podstatně levnější než slavná „modrá pilulka“. I přes značný cenový pokles, kterým si originální Kamagra prošla od ukončení patentové ochrany, jsou generické preparáty určené k posílení erekce stále levnější.

Uspokojivý sex je velmi důležitý

O tom, jak významnou roli hraje v životě většiny dospělých lidí kvalitní a uspokojivý sex, zřejmě nikdo nepochybuje. Proto asi nepřekvapí, když při déle trvajících potížích intimního rázu leckdo propadne chmurným myšlenkám a celkové skepsi. A přitom je to většinou zbytečné. Problémy se sexem totiž mají téměř vždy nějaké přijatelné řešení. Jedním z nich jsou v případě poruch erekce právě podpůrné prostředky v podobě tabletek, žvýkaček či speciálních gelů. Kvalitních a cenově dostupných preparátů, mezi nimiž dnes mohou muži vybírat, je v porovnání s nedávnou minulostí dostatek. Nabídka je vážně pestrá. Tak proč ji nevyužít? Že byste nejprve chtěli vyzkoušet něco jiného? Nějakou přirozenější cestu vedoucí ke zlepšení vašeho stavu? To jistě můžete.

Než sáhnete po prášcích

Ještě než sáhnete po některém z volně dostupných přípravků podporujících erekci, můžete se samozřejmě pokusit svou situaci řešit ještě jinými způsoby. Kromě toho, že se zcela logicky nabízí návštěva ordinace, může vám pomoci i některá z těchto věcí:

  • Zbavte se stresu – který je jednou z nejčastějších příčin toho, že nejsou muži schopni dosáhnout ztopoření. Je-li to jen trochu možné, snažte se vyhýbat stresovým situacím, zvolněte tempo a berte věci s nadhledem.
  • Změňte stravovací návyky – protože pravidelná konzumace nevhodných potravin negativně ovlivňuje váš organismus a může přispět k rozvoji nejrůznějších potíží, včetně těch intimních. Jezte hodně ovoce, zeleniny, libového masa nebo výživově hodnotných ořechů.
  • Přestaňte pít a kouřit – jelikož nadměrná konzumace alkoholu a tabákových výrobků dokáže v těle napáchat dalekosáhlé škody. Zahoďte cigarety, omezte alkohol a s trochou štěstí se výsledky dostaví.
  • Začněte se hýbat – protože pravidelný pohyb tělu prospívá. Zlepšením fyzické kondice můžete dosáhnout obnovení sexuálních funkcí.

Lékař jako poslední záchrana?

Přestože by to tak být nemělo, je návštěva ordinace pro řadu mužů až poslední volbou. Změna životního stylu nebo užívání podpůrných prostředků? Nic proti tomu. Obvykle to ke zlepšení nedostatečné erekce postačí. Existují však situace, kdy byste s návštěvou lékaře otálet neměli. Když nepomáhá ani to, že jste se díky cvičení a rozumnému jídelníčku dostali více méně do kondice a jste nuceni použít „kouzelnou pilulku“ pokaždé, když má dojít na sex, raději vyhledejte odborníka.

Kolik byste byli ochotni zaplatit za skutečně účinný prostředek určený k podpoře erekce? Tři sta, pět set nebo třeba i více než tisíc korun?

Martin Lorenc