Kvalitnější život díky zpevnění prsou? Určitě. Úměrně s vnadami totiž klesá jejich majitelkám sebejistota a spokojenost s vlastním tělem. Upřímně, která z nás by se nechtěla pyšnit plným dekoltem i bez podprsenky s výztuží? Odpověď je nasnadě a řešení naštěstí také. Vyhledává ho stále více žen. Kdy se pro zásah rozhodnout, který vybrat, jaká jsou rizika a výhody se dozvíte v článku.

 

Zpevnění prsou řeší ženy různých věkových kategorií

Povislé poprsí nezapříčiní pouze věk. Faktorů působí více, proto se toto téma dotýká i poměrně mladých žen a slečen. Koneckonců, velikost ňader trápí dívky snad od prvních náznaků růstu a jejich (ne)dokonalým vzhledem se zaobírají i v dospělosti. Podle průzkumů jsou dámy právě s touto částí svého těla nespokojeny nejvíce.

 

4 důvody povislého poprsí, které nesouvisí s věkem

  • výrazný úbytek tělesné hmotnosti
  • gravitace
  • těhotenství
  • kojení

Z uvedených bodů vyplývá, že povislá ňadra mohou trápit dámy téměř v každém životním období. Slovo “téměř” z toho důvodu, že u posledních dvou důvodů věk přece jenom hraje roli, i když ne hlavní.Ideální věk pro zpevnění poprsí neexistuje, ale není vhodné jej provádět, pokud žena ještě plánuje těhotenství s následným kojením.

 

Jak vybrat správnou metodu?

Výběr řešení závisí na představě o výsledku a také na tom, jakou míru rizika je dáma ochotná podstoupit. Existují neinvazivní zákroky, které však nemusí přinést stejný efekt jako zásahy chirurgické. Jedná se o procedury, které nastartují produkci kolagenu a elastinu v pokožce. Ošetření se musí několikrát opakovat a efekt nemusí být tak výrazný, jak si klientka představovala. Operativní zpevnění se provádí “na první dobrou”, ale zároveň s rizikem komplikací. Jako každý invazivní zásah do těla.

 

Podívejte se na stručný přehled metod zpevnění prsou:

Druh ošetření Způsob provedení Efekt Rizika
Modelace Lékař odstraní povolenou kůži a vymodeluje prsní žlázy. Okamžitý, dlouhodobý Obecná rizika operace v celkové anestezii, infekce v ráně, poruchy hojení
Augmentace Při stejném invazivním postupu se ještě vloží implantáty. Okamžitý, dlouhodobý Obecná rizika operace v celkové anestezii, infekce v ráně, poruchy hojení, prasknutí implantátů, kalcifikace
Metoda “vnitřní podprsenky” Chirurg přeloží dolní část prsní tkáně na druhou stranu. Okamžitý, dlouhodobý až trvalý Obecná rizika operace v celkové anestezii, infekce v ráně, poruchy hojení
Neinvazivní liftingové přístroje Podtlak a zahřívání podpoří produkci kolagenu a elastinu. Po více ošetřeních, několik let Žádná

Názvem “vnitřní podprsenka” se označuje ještě jeden způsob provedení, který se v ČR zatím nevykonává. Jde o vložení závěsných aparátů pod kůži a jejich přichycení k žebrům malými šroubky.

Jdu do toho, dejte mi nejbližší termín!

Všem zákrokům i ošetřením musí předcházet důkladná konzultace. I neinvazivní lifting má určité kontraindikace, které by odborníci v estetickém studiu měli od klientek zjistit. A v případě chirurgického zásahu to platí dvojnásob.

Každou plastickou operaci je potřeba dobře rozmyslet. Konzultaci před zákrokem by měl vést plastický chirurg a psycholog, nejlépe v jedné osobě. Opravdu dobrý plastický chirurg by měl požadavek totiž posoudit ze dvou hledisek – zdravotního i psychologického. Důkladně s klientkou probrat, proč se pro zákrok rozhodla. Zda chce operaci skutečně jen kvůli sobě, jako vzpruhu pro svoji psychiku, nebo od ní očekává něco nemožného.Pamatujte, že nová ňadra rozpadající se manželství nezachrání.

 

“Bez peněz na kliniku nelez?”

Liftingové zpevnění i výkon estetické chirurgie se platí a levná záležitost to rozhodně není. Nejspíš budete muset oželet jednu rodinnou dovolenou. Ale na tu další si budete moci hrdě vzít plavky se šňůrkami za krk.

Teď už znáte základní aspekty zpevnění prsou.

Víte, proč a jakou metodu zvolit, takže budete jistě postupovat správně.

Znali jste i před tím všechny uvedené způsoby, nebo vás některý překvapil?

Neváhejte se v komentářích podělit o svůj názor či zkušenost a sdělit nám i ostatním, která technika vás osobně oslovila nejvíce!

Martin Lorenc