U klasických nebo sportovních masáží, kdy je potřeba hmaty provádět hlouběji v tkáni; masážní oleje zas tak důležitou roli nehrají. V případě erotických senzuálních masáží je to ale právě naopak! Převažuje při nich totiž smyslné hlazení rukama nebo jinými částmi těla, které s pomocí olejů bude ještě plynulejší. Chystáte se na jednu takovou se svou partnerkou či partnerem? Pak si nechte při výběru oleje poradit od těch nejpovolanějších! 

Jaký typ oleje je pro erotické masáže nejlepší?

V první řadě musíte při jeho výběru zohlednit skutečnost, že s ním přijdou do kontaktu intimní partie s velmi citlivou pokožkou. V erotických salonech sice masáž k explicitnímu pohlavnímu styku nevede, i přesto by olej neměl být pro oblast genitálií nebezpečný a neměl by nepříjemně dráždit. V průběhu masáže možná budete chtít zapojit kromě rukou i jiné části těla. A proč ne třeba jazyk? Pak hledejte jedlé masážní oleje! 

S ohledem na výše uvedené jsou nejvhodnější ty na základě rostlinného kokosového nebo mandlového oleje. Naopak se příliš nedoporučují oleje hustší, typicky olivový nebo avokádový. Tento typ olejů navíc zanechává na těle celkem intenzivní zápach, který může být nepříjemný, vytváří lepkavý pocit a také bývá příliš mastný.

Aromatické vlastnosti a účinky různých olejů

V závislosti na základu oleje a esenci, se kterou je kombinován, můžeme dosáhnout různých aromaterapeutických účinků. Chcete-li navodit specifické pocity, následují přehled esencí vám určitě pomůže. 

Oleje se stimulačním účinkem:

  • Bazalka

je to jednoduchý, ale velmi efektivní stimulační olej, který zvýší účinky erotické masáže.

Tento olej je také povzbuzující a navíc velmi ceněný pro svou lahodnou chuť. Proto je velmi vhodný pro ty nejintimnější a nejdivočejší chvíle.

  • Skořice

Toto koření je jedním z nejsilnějších afrodiziak, jde o velmi populární variantu jedlých olejů.

  • Saturejka

Tento druh esenciálního oleje, který je rovněž pozoruhodný svými afrodiziakálními vlastnostmi; zvyšuje libido a pomáhá snižovat duševní únavu. Do ložnice ideální, nemyslíte? 

Další esence se zajímavými účinky

  • Hřebíček

Má retardační schopnost, které můžete využít k oddálení ejakulace, nebo pokud chcete začít s tantrickými praktikami. Hřebíčkový olej se může stát vaším největším spojencem pro dlouhé seance rozkoše!

  • Citron

Tuto vůni bychom měli zvolit k pročištění mysli a při bolestech hlavy.

  • Pomerančový květ

Jedná se o olej, který pomáhá usnout, proto by se měl používat pouze v závěrečné fázi masáže pro úplné zklidnění.

Speciální oleje pro erotické masáže

Kromě toho, že při výběru vycházíte z jejich terapeutických vlastností, můžete vyzkoušet i další druhy olejů, které ještě zintenzivní váš erotický zážitek.

Profesionální masérky vždy dávají přednost těm, které zvyšují prokrvení oblasti, nebo těm s hřejivým efektem. Již zmíněné jedlé masážní oleje přímo vybízejí k mnohem většímu experimentování. Nezapomeňte, že při erotické masáži se nepoužívají jen ruce! Zapojte do hry i jiné části těla. Tím vytvoříte větší intimitu a zvýšíte partnerovo vzrušení. Ten tak pocítí jiný typ rozkoše v erotogenních zónách už jen tím, že po nich místo hlazení přejedete třeba jazykem.

Masážní oleje mají pro pokožku celou řadu blahodárných účinků. Pokud navíc vyberete ty s vhodným aromaterapeutickým účinkem, může se erotická masáž stát zas o něco silnějším zážitkem. Proto věnujete jejich výběru trochu času a pozornosti. 

Martin Lorenc