Pojďte si společně s námi představit luxusní kočárky, které jsou aktuálně dostupné na českém trhu! Co je charakterizuje, a jaké funkce či výbava by u nich neměla chybět? Jestli chcete svému děťátku dopřát to nejlepší, vyhněte se velkým obloukem laciným materiálům a podezřele nízkým cenám. Nechte se inspirovat následujícím článkem, ve kterém najdete tipy na moderní a kvalitně zpracované kočárky s doplňky, jež jsou jejich nezbytnou součástí.

Luxusní kočárky ve vintage stylu

Máte-li rádi moderní styl s retro prvky a luxusními materiály, pak vás jistě potěší, že jsou na českém trhu dostupné tzv. vintage kočárky. O co jde? Konstrukce těchto dětských vozítek připomíná kočárky z poválečného období, kdy se začala používat veliká kola a vyšší podvozky. Zároveň jsou k jejich výrobě použity ty nejkvalitnější materiály, například pravá italská kůže. To z nich dělá jedinečný luxusní kousek, který se kromě originálního vzhledu rovněž pyšní vysokou kvalitou. Pokud patříte mezi náročné zákazníky, kteří si nekoupí jen tak ledacos, pak se určitě zaměřte na tento typ kočárků.

Praktické víceúčelové kombinace

Už jste určitě zaslechli o kočárcích v dvojkombinaci, nebo trojkombinaci. Co si ale pod těmito pojmy přesně představit? Že se dají nějak rozkládat? Nebo že je možné kombinovat je s dalšími doplňky? Pojďme si to jednoduše vysvětlit, abyste věděli, co vlastně vybíráte.

 

  1. Dvojkombinace neboli 2 v 1 – provedení tohoto typu je velice praktické, neboť se v něm skrývá funkce možnosti výměny hluboké vaničky za sportovní nástavbu. Jamile miminko povyroste, snadno klasický kočárek přestavíte na sportovní.
  2. Trojkombinace alias 3 v 1 – pokud chcete ještě něco více a nebojíte se malinko připlatit, pak je trojkombinace tou pravou volbou pro vás. Kromě toho, že má hlubokou korbičku a sportovní sedačku, najdete zde i autosedačku, a to už je opravdové terno, zejména pro rodiče, kteří často někam jezdí autem.

 

Jak vybrat kočárek pro dvojčátka

Pokud čekáte dvojčátka, je potřeba promyslet, jaký kočárek pro vás bude praktičtější. Na trhu se totiž vyskytují dvě základní provedení těchto dětských sourozeneckých vozítek. Samozřejmě jednou z možností je koupit dva samostatné kočárky, avšak v takovém případě jsou vždy potřeba dvě osoby, které je budou vozit. Proto se určitě vyplatí sáhnout po praktičtějším provedení 2 v 1, které hravě zvládne ovládat maminka sama.

 

Rozdělení dle umístění korbiček:

  1. Korby vedle sebe – tato varianta je vhodná pro ty z vás, kdo chcete, aby na sebe děti viděly a mohly spolu komunikovat. Nevýhodou je, že kočárek je v tomto případě široký, takže může být trochu problém projet s ním různými úzkými uličkami či dveřmi výtahu i bytu.
  2. Korby za sebou – šikovné provedení, kdy jsou v podstatě spojené dvě korbičky v řadě za sebou. Jedno dítě sedí vepředu a druhé ve vaničce za ním. Pro někoho může být v případě tohoto typu problematické s kočárkem manipulovat, proto je vždy nutné před nákupem promyslet všechna pro a proti.

Doplňky, které vám usnadní život

Při nákupu kočárku je nutno přemýšlet. Představte si, jak budete chodit na procházky v zimních měsících, nebo naopak v létě. Abyste se vy a hlavně miminko cítili za každého počasí dostatečně komfortně, bude to chtít vybavit se praktickým doplňky. Mezi ně patří například hřejivé fusaky. Fusak miminko krásně zahřeje a navíc vypadá velmi stylově. Zejména kousky, které jsou zdobené kožešinkou, udělají velkou parádu. Budete-li chtít sladění doplňků povýšit na další úroveň, určitě se vyplatí investovat do rukávníků na rukojeť ve stejném stylu, jako je fusak. Tato vychytávka ochrání před zimou vaše ruce a je velice pohodlná. V létě zase doporučujeme pořídit ke kočárku speciální slunečník, aby vaše ratolest byla chráněna před ostrými slunečními paprsky.

 

Pokud jste došli až sem, získali jste základní přehled o tom, jaké kočárky jsou v módě, a které typy provedení jsou dostupné na českém trhu. Teď už víte, že je potřeba předem zvážit různá kritéria, jež by měl budoucí kočár pro vaše miminko splňovat. Nepodceňte výběr materiálu ani funkcí. Chtějte pro své dítě vždy to nejlepší!

A jaké jsou vaše zkušenosti s tuzemskými výrobci kočárků? Kupovali jste vozítko pro svou ratolest z druhé ruku nebo dáváte přednost novým výrobkům? Vaše rady pomohou budoucím maminkám s rozhodováním!

Martin Lorenc