Možnost optické korekce drobných vad na kráse povyšuje permanentní make-up na vyhledávanou službu. Dvoudenní kurz pudrového obočí je zaměřen na správnou a bezpečnou metodu tetování a optické kamufláže, které vylepšují obličej.

Kurz pudrového obočí – stručný program

Veškeré pomůcky dostanou účastnice kurzu pudrového obočí přímo v pořádajícím salonu v Praze. Začátečnice získají konkrétní představu o vhodných přístrojích na tetování, kvalitních barvách a dalších pomůckách pro aplikaci permanentního make-up. Během lekce koloristiky se naučí míchat pigmenty, aby ladily s celkovým vzhledem zákaznice a neoxidovaly v pokožce do nežádoucích odstínů. Již první den kurzu pudrového obočí je čeká tetování na latexové imitaci pokožky. Sami si předkreslí kontury budoucího obočí a natrénují si potřebný tlak, rychlost i sklon bezpečné aplikace trvalého make-upu. Druhý den už je čeká premiéra na živé modelce. Pokročilejší studentky, které tyto základy ovládají, budou v obou dnech pilně trénovat a pilovat styl.

Pudrové obočí – zkratka ke kráse

Podprahově všichni vnímáme husté ženské obočí jako projev dobrého zdravotního stavu. Skoro každá žena si dobře uvědomuje, že obočí patří k dominantním rysům jejího obličeje. Tvar a celková kvalita obočí velmi rozhodují o tom, zda ji ostatní vnímají jako přirozenou krásku. Právě proto bývá kurz pudrového obočí mezi kosmetičkami a tatérkami nejvíce žádaný. Dokonalé obočí je totiž nejčastější požadavek jejich zákaznic. Účastnice dvoudenního kurzu se naučí, jak šikovným stínováním zaretušovat nedostatek chloupků, aniž by kdokoli bez detailního zkoumání poznal, že se jedná o kamufláž.

Jak rekonstrukce a modeláže vylepšují vzhled

Instruktorka Daria Radchenko klade na kurzu pudrového obočí velký důraz na správné předkreslení jednotlivých linek. Studentky při nácviku sami vidí obrovský rozdíl, když obočí posunou příliš blízko nebo příliš daleko od kořene nosu. Pomocí správně uchopené trvalé pigmentace lze totiž opticky vyvažovat asymetrie mezi levou a pravou stranou obličeje. Permanentním make-upem lze dokonce pomoci i ženám, kterým obočí kompletně chybí a zvlášť v těchto případech je dokonalá modeláž vůči ostatním tahům ve tváři velmi důležitá.

Optická kouzla a korekce

Pravidla nefungují v žádném oboru stoprocentně a platí to i ve vizážistice. Permanentní make-up není jen náročné a zodpovědné řemeslo, ale vyžaduje i umělecký talent. Proto se vedoucí kurzu pudrového obočí intenzivně věnuje nejčastějším vizážistickým chybám, aby se jich absolventky později nedopouštěly a nepřicházely tím o klientelu. Všechny kosmetičky znají pravidlo, že by obočí mělo končit tam, kde se u spánku protíná pomyslná přímka spojující konec nosu u nosní dírky s vnější koutkem oka. Jenže praxe ty vnímavé naučí, že to platí jen u mladých žen. Jak se pleť a svaly s věkem prověšují, bývá pro zkrášlení zralejší dámy naopak výhodnější zakončit obočí o pár milimetrů výš. Tento nepatrný trik dokáže zázraky.

Pár slov o instruktorce kurzu pudrového obočí

Vizážistku Darii Radchenko vždy udivovalo, kolika ženám styl jejich permanentního make-upu vůbec nelichotí. Bylo jí to líto, protože ona svým zákaznicím pomáhala pochopit, jak vhodným líčením podtrhnout přednosti. Postupem času se Daria rozhodla doplnit své služby i o tetování trvalého make-upu a během několika let se vypracovala na vyhledávanou specialistku. Nyní sama pořádá kurzy pudrového obočí pro záčátečnice i pokročilé a učí je, jak umocnit přirozenou ženskou krásu.

Pokud se vám kurz pudrového obočí u Darie Radchenko zamlouvá, inspirujte se výsledky její práce ve fotogalerii. Dvoudenní seminář je možné hradit na splátky a pokud vás zajímají další podrobnosti k programu, neváhejte se zeptat níže v komentářích.

Martin Lorenc