Trendy, které hýbají světem, hýbají i našimi životy. Diktát je jasný: být krásný, být vidět a vlastnit spoustu módních novinek. Každý těmto trendům podléháme jinou měrou. Které z diktátů ovlivňují konkrétně váš život?

Sociální sítě

Kdo na ních není, jakoby nebyl. A v době lockdownů, zákazů cestování a častějšího pobytu v izolaci to platí dvojnásob. Omezený kontakt s přáteli se projevil zvýšeným pobytem na internetu a samozřejmě i na sociálních sítích. Facebooku vládnou emocemi nabité diskuze o volbách a o očkování proti cOVID-19. Instagram je plný krátkých videí, takzvaných reels, které si užijete v trendy stylu na aktuální trendy hudbu. Na twitteru si zase mimo jiné přečtete oficiální stanoviska různých vlivných osobností. Ty vás buď potěší, nebo, jak to je dnes častěji, nazvednou ze židle.

 

Ledvinky opět v kurzu

Kdo zažil 80. a 90. léta, jistě vlastnil takzvanou ledvinku. Sportovní kabelka, která se nosila kolem pasu, byla tehdy opravdovým hitem. A původní móda se stále vrací. Dnes se nosí jak sportovní ledvinky, tak dámské kabelky s páskem kolem pasu. Přibyl ale nový způsob jejich nošení a to šikmo přes rameno s pohodlným a dostupným umístěním.

Neinvazivní zákroky u plastického chirurga

Pokud byste rádi radikálně změnili svůj vzhled, ale máte strach ze skalpelů, nebo jehel, máme pro vás dobrou zprávu! Štíhlosti můžete dosáhnout i bez nich. Kliniky plastické chirurgie nyní nabízejí mimo klasické invazivní zákroky také ty, při kterých vás nebude nic bolet. Neinvazivní zákroky probíhají buď s využitím laseru, hlubokého zmražení, radiové frekvence nebo třeba elektromagnetických vln. Jedním z oblíbených zákroků je například neinvazivní liposukce využitím přístroje Liposonic. Ten je druhou generací technologie, která dokáže pomocí přístroje se speciální hlavicí odstranit tukové buňky. Hitem je proto, že vás dokáže zbavit až 2 konfekčních velikostí.

Šperky nevypadly z kurzu

Některé ženy se bez nich neobejdou, jiné si na ně nikdy nezvykly a nosí občas pouze snubní prsten. Jaké jsou trendy v oblasti nošení šperků a drahých kamenů? V čem se od něj české ženy odlišují?

Homeoffice

Vlivem pandemie začala být tato forma pracovního procesu více než žádoucí. A ve výsledku se líbí všem! Firmy ušetří za pronájmy kanceláři a energii a zaměstnanci zase mohou strávit více času v domácím prostředí. Upřímně řečeno, pracovní morálka se z počátku těžko hledá, obzvlášť pokud máte doma třeba partnerku s malým miminkem. Pokud si však včas a správně zvolíte doma hranice a „pracovní dobu”, úspěch je zaručen!

Chytré hodinky

Tato elektronická vychytávka se moc líbí a baví nás každý den. Velmi pohodlně si totiž díky ní přečtete všechny zprávy, které vám dojdou na telefon, zavoláte si a zároveň máte přehled o čase. Sportovci ocení měření tepu, délky uběhnuté tratě nebo délku procházky po lese. Statistiky vašich aktivit vám dávají každý den, týden či měsíc jasné přehledy o tom, jakým směrem se vaše cvičební aktivity vyvíjejí. Jako bonus vidíme možnost využití navigace nebo možnost najít ztracený telefon.

Menstruační kalhotky

Tak ty jsou teď opravdu v kurzu. Jedná se o menstruační pomůcku, díky které můžete v klidu odložit jednorázové menstruační vložky nebo tampony. Tento jedinečný výrobek přišel do naší vlasti ze Spojených států a získává si čím dál větší oblibu. Kalhotky jsou tvořeny několika vrstvami extra savého materiálu, který dokáže absorbovat až překvapivě velké množství tekutiny. Existuje několik druhů, podobně jako u vložek a tamponů. Pro slabou nebo silnou menstruaci nebo také na noc. Dámy vychutnejte si ten pocit, že máte při menstruaci jen kalhotky, šetříte své zdraví bez bělených plastových pomůcek ve vašem klíně a ještě k tomu myslíte na zdraví naší planety!

Vadí vám neustálý tlak reklamy a sociálních sítí? Nebo mu naopak velmi rádi podléháte? Dejte nám vědět, bez kterých novinek byste se neobešli, a které vás naopak nechávají chladnými.

Martin Lorenc