Je-li jaro, léto, podzim nebo zima, sukně nechybí v šatníku snad žádné ženy. Sukně vždy byly, jsou, a pravděpodobně i navěky budou jedním ze symbolů ženské elegance. V dnešní době je výběr oblečení opravdu rozmanitý, a sukně samozřejmě nejsou výjimkou. Ať už sháníme obyčejnou sukni domů na zahradu, džínovou na pochůzky městem, a nebo něco ležérního na pracovní schůzku – prodejci mají vždy co nabídnout. V tomto článku si představíme nejžádanější typy sukní dnešní doby, jejich nošení a neopomene ani prodejce, u kterých je můžeme zakoupit. 

 

Sukně jako symbol ženství. Dnes je to jiné, než bývalo

Nahlédneme-li do krabice starých fotografií po babičce, a nebo se podíváme na kterýkoliv černobílý film, málokterou ženu uvidíme v kalhotech. Šaty a dlouhé skládané sukně bývaly kdysi téměř povinné. Nezáleželo na tom, zda byla žena z vyšší či nižší společenské vrstvy. Na poli, u plotny, na trhu – sukně se nosila zkrátka za každých okolností. Dnes jsou sukně považovány spíše za něco elegantního, co se hodí nosit jen na určité příležitosti, jako jsou bály, divadelní představení, nebo třeba slavnostní večeře. Přestože jsou sukně stále označovány za jakýsi symbol ženství, už to není v takové míře, jako tomu bývalo několik generací před námi. 

 

Trh neustále roste. 5 nejčastějších typů, které ženy kupují

Střih, materiál, příležitost … Podle čeho vybírat? Těžko říct. Některá z nás upřednostní eleganci, jiná zase komfort. Jelikož je druhů skutečně mnoho, představme si 5 nejžádanějších z nich:

Áčkové

Stará dobrá klasika, která se hodí ke všemu. Áčkové sukně vynikají pohodlím, jednoduchostí střihu a hlavně tím, že se dají nosit opravdu všude. 

Pouzdrové

Pouzdrové, neboli sukně ‘na tělo,’ jednoznačně znamenají eleganci. Jejich ležérní střih, jednoduché barvy a délka ke kolenům je dělá perfektním kandidátem pro nošení ve společnosti. 

Džínové

Dalším z vysoce flexibilních střihů sukní jsou právě džínové. Lze je nosit jak k tričku a teniskám, tak třeba i k halence a polobotkám. Zvláště pak černá džínovina je velice slušivá. 

Kožené

Kůže odjakživa patřila mezi materiály číslo jedna, a dnes tomu není jinak. Černé kožené sukně krásně padnou jak k jednobarevným, tak i barevně odvážnějším kouskům oblečení. Dohromady tak tvoří slušivý outfit, se kterým si ostudu rozhodně neuděláte. 

Maxi

Sukně maxi střihu byly velice populární už kdysi, a znovu se na trhu objevily před několika lety. Nosí je ženy všech věkových kategorií, a to po celý rok. V letních měsících je krásně doplní krátký top, načež v chladnějším počasí je lze nosit třeba s koženým křivákem. 

 

Jaký vršek? Vzít punčocháče? A jaké boty? K sukni padne cokoliv!

Ráno strávené před otevřenou skříní, polovina oblečení vyházená ven a vy jen ve spodním prádle – poněkud typické ráno pro mnohé z nás. Poskládat outfit tak, abychom se cítili a zároveň vypadali dobře, bývá někdy až nadlidský úkon. Ani ten ovšem nebývá neřešitelný. Vsaďte na sukni! Lze ji nosit v každém ročním období, za každého počasí, zkombinovanou s čímkoliv a vždy budete vypadat k světu. Stačí obyčejné tričko a tenisky a elegantní dojem je rázem zaručen!

 

Nevíte si rady? Prohlédněte si širokou nabídku sukní na internetu

Například tento e-shop s dámským sortimentem se řadí mezi špičku v tomto odvětví na internetu. Přináší bohatý výběr výhradně dámského oblečení a nejrůznějších doplňků. Mezi zákaznicemi je velice vyhledávaný. Krom prodeje oblečení se zabývá i nejčastějšími otázkami nakupujících žen a snaží se jim tak pomoci při výběru.  A také garantuje, mimo jiné, přátelské služby, rychlou dodávku zboží a bezproblémové vrácení či výměnu veškerého sortimentu –  a to s bleskovým vyřízením!

 

Martin Lorenc