Bez mobilu se dneska obejde jen málokdo. To víme všichni. Nosíme jej všude s sebou a pokud jej zrovna nemáme, necítíme se vůbec přirozeně – jako bychom na něco zásadního zapomněli. Chytré mobilní telefony jsou zkrátka nutností dnešní doby, s čímž nezbývá nic než se smířit. Pořízení takového zařízení přitom nebývá levnou záležitostí, zvláště pokud vlastníte jeden z iPhone modelů. Není zrovna příjemné utrácet ještě za drahé opravy. K ochraně telefonu přitom stačí tak málo. Pořiďte si také silikonový kryt na iPhone. S opravami si už více nemusíte dělat hlavu!

iPhone 6, 7, SE nebo rovnou 12. Silikonové kryty seženete na všechny

Výroba nových a nových iPhonů jde neustále kupředu. Častokrát dlouho dumáme nad tím, jaký model si pořídit, a on mezitím na trhu objeví zase nový. A jsme zase tam, kde jsme byli. Jde svým zůsobem o nekonečný kolotoč. Tak to ostatně bývá se vším, a ani příslušenství k iPhonům není výjimkou. 

Mezi nejčastěji pořizované Apple doplňky se bezpochyby řadí kryty a obaly. Důvod je prostý. Kryt bývá první věcí, kterou na mobilu uvidíme – něco jako oblečení u člověka. A jelikož řada z nás dává na první dojem, snažíme se o to, aby i náš mobil poněkud reprezentoval. Aby ani výrobci nešlápli vedle, dodávají na trh kryty nespočtu typů, motivů, barev či materiálů. Na odbyt jde vše, ale přece jen mezi zákazníky existují určití favoriti. Jednou vyhrává vzhled, podruhé zase  funkce krytu. Poptávka bývá i po poněkud extravagantnějších kouscích. Jisté ovšem je, že každý si najde to své, jelikož na dnešním trhu je skutečně z čeho vybírat. 

Proč silikonové? Jsou topkou v ochraně, variacích i designu

Slyšíme-li silikon, mnoho z nás si jako první jistě vybaví silikonové implantáty pro plastiku poprsí. Ano, ve své podstatě je to logické, jelikož implantáty jsou mezi lidmi známé daleko déle, než kryty na mobilní telefony. Nicméně, kromě samotného materiálu nemají spolu tyto dvě věci nic společného. Od jakýchkoliv předsudků ohledně plastických zákroků se tedy oprostěte. Hledáte-li tip pro řádnou ochranu svého iPhonu, se silikonovým krytem určitě nešlápnete vedle. Mezi jejich přednosti se řadí:

  • rozmanitost motivů
  • spolehlivá ochrana
  • Nízká cena

Budete-li se procházet ulicemi, parkem nebotřeba  v prostorách obchodního centra, na iPhonech nejčastěji uvidíte právě silikonové kryty. A ono se ani není čemu divit. Sháníte čistě jednobarevný kousek? Něco s motivem, ale nic moc vyzývavého? A nebo toužíte po motivu svého oblíbeného filmu či seriálu? To vše totiž silikonové kryty bez problému dovedou. A taky váš mobil ochrání před většími škrábanci či odřeninami, jelikož pružnost silikonu podstatně sníží míru případného nárazu. V silikonovém krytu bude váš mobil v bezpečí, a k tomu vám jeho jedinečný design bude závidět ne jeden kolemjdoucí.

Barva, motiv, cena – podle čeho rozhodovat? Inspirujte se na internetu

Jak už tomu často bývá, i prodejců mobilního příslušenství je nepočitatelně. Sortiment bývá velmi podobný a jen sem tam se něco málo liší. Jedni nabízí veškeré příslušenství, co si jen můžeme umanout, kdežto druzí zase jen tohle a tamto. Pokud nechcete strávit hodiny projížděním webu, abyste koupili jeden kryt, zkuste specializovaný e-shop. Tento prodejce se zabývá čistě kryty a obaly, a to jen pro Apple produkty. Jednoduše si tak vyfiltrujete jen to, co hledáte, a do chvilky budete mít hotovo. Ušetříte hory času, vyberete za levno, a ještě uděláte parádu!

Martin Lorenc