Možná se vám také přihodilo, že jste dorazili na letiště v den odletu a parkoviště, které jinak nebývá ani z poloviny obsazené, je najednou zcela zaplněné. Takže narychlo hledáte alternativní řešení, které je buď neskutečně drahé a nebo vzdálené několik kilometrů od terminálu a případný dojezd taxíkem se opět prodraží. Noční můra, že? 

 

Stres při parkování na letišti Praha je zbytečný. Lze se mu vyhnout!

Letiště Praha patří mezi nejvytíženější vzdušné přístavy v Evropě; především v letních měsících, kdy spousta lidí směřuje na dovolenou, bývá parkování celkem oříšek. Chcete-li mít jistotu, že v den odletu pohodlně zaparkujete, je dobré si své místo rezervovat přes internet předem. Vše vyřídíte během chvilky z pohodlí domova, zvolíte si místo podle vašich požadavků a zarezervujete. V den “D” už jen přijedete na smluvené místo a po dobu dovolené nebudete muset řešit, zda je auto v pořádku.

 

Podle čeho se rozhodovat při výběru parkování?

Kritérií pro výběr vhodného místa je mnoho, někdo preferuje stání přímo u terminálu, jiný si raději přivstane a odstaví svůj vůz ve vzdálenějším hlídaném areálu a nechá se odvézt na letiště minibusem; pro jednoho je rozhodující cena a pro jiného pohodlí a doplňkové služby. Co je však společné pro všechny, kteří využívají parkoviště na letišti Praha, je spolehlivost a kvalita nabízených služeb. Nemůže být větší šok, než když po návratu z dovolené zjistíte, že musíte řešit nabouraný nebo snad vykradený vůz. Proto než si vytvoříte závaznou rezervaci, je vhodné si kvalitu provozovatele prověřit podle zkušeností předešlých zákazníků; i vy pak svojí recencí pomůžete ostatním.

 

Má vzdálenost od letiště vliv na cenu parkovného?

Stejně jako na ostatních letištích v Čechách, tak i v Praze, je možné zaparkovat přímo před hlavní budovou. Bohužel, tato místa patří vždy mezi ta nejdražší, takže se vyplatí, využívat je pouze pro krátkodobé stání; prvních zhruba 15 minut je zdarma a pak cena rychle naskakuje, za každou započatou půlhodinu, stání zde se může tedy velmi rychle prodražit. 

Parkovací domy, vzdálené asi 5 minut chůze nabízejí levnější možnosti parkování, jejich nevýhodou jsou však stísněné prostory, které nemusí všem řidičům vyhovovat. Vhodnou alternativou, spojující nižší cenu, přesto pohodlnou dostupnost, jsou právě parkovací areály poblíž letiště; je sice třeba počítat s časovou rezervou, abyste stihli svůj let, ale kvalitní servis za pár pár minut navíc, přece stojí.

 

Co dělat, když se mi nechce nikam zajíždět?

I pro takové případy zde máme řešení. Pro chronické “nestíhače” nebo pro velkou rodinu, kterým by nebylo pohodlné nechat se dovézt na letiště, existuje možnost odstavení vozu přímo před letiště. Služba funguje jednoduše; v den odletu se dostavíte ve smluvenou dobu na letiště a tam předáte svůj vůz zkušenému řidiči, který s ním zaparkuje za vás, na nedalekém parkovišti,a o víc se již nestaráte. Po celou dobu vaší dovolené, čeká vaše auto na bezpečném kamerami střeženém stání a v čase vašeho návratu je vám opět přistaveno před hlavní budovu. Nemusíte se tedy po příletu obávat, že by vás po dlouhém letu čekala ještě cesta na parkoviště a teprve pak jízda domů.

 

Potřebuji zde nechat auto pro jinou osobu, jde to?

Samozřejmě! Služby parkovišť nejsou k dispozici pouze pro cestující na dovolenou, ale i pro vaše obchodní partnery či zaměstnance. Pokud čekáte přílet důležitého spolupracovníka, který pak bude pokračovat vozem do cíle své cesty, můžete opět využít služby odstavení a opětovného přistavení vozu. Nejen v horkých dnech, vám bude váš obchodní partner vděčný za ušetřenou cestu na parkoviště.

 

Otálíte-li s rezervací a zvažujete výhody a nevýhody parkování na pražském letišti, zkuste si představit situaci, kdy po příletu jedete domů městskou dopravou se zavazadly a unavenými dětmi, a nebo čekáte hodiny na letišti, protože váš odvoz se zasekl v dopravní zácpě. Pokud taková představa není pro vás, zarezervujte si své místo ještě dnes.

 

Podle čeho vybíráte parkoviště na letišti v Praze? Je tím nejdůležitějším cena na úkor kvality, nebo právě kvalita? Nezapomeňte, že nemusí být drahá!

Martin Lorenc